Новини Софт 09.05.2023 о 15:05

«Python на стероїдах» — Modular представив мову програмування Mojo для розробки ШІ. Стартап очолює архітектор LLVM та творець Swift Кріс Латнер

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

ШІ-стартап Modular запустив Mojo – нову мову програмування для розробників штучного інтелекту, яка покликана поєднати зручність використання синтаксису Python (і повну сумісність з його екосистемою) зі швидкістю C.

Курс ПРОДЮСУВАННЯ АРТПРОЄКТІВ
Оволодійте навичками створення професійних артпроєктів та реалізуйте свої найсміливіші творчі задуми!
Дізнатися про програму

Нині існує кілька проєктів, спрямованих на прискорення Python (такі як Jax і компілятор Python під назвою Codon), однак Mojo вирізняється серед інших у 35 000 разів більшою швидкістю під час виконання числових алгоритмів та тим, які люди доклали рук до її створення. Генеральний директор Modular Кріс Латнер – ветеран Apple, Google і Tesla, який був співрозробником проєкту для створення компіляторів LLVM, співзасновником інфраструктури для компіляторів MLIR і очолював розробку мови програмування Swift. Співзасновник стартапу Тім Девіс раніше в Google керував API машинного навчання, компіляторами та інфраструктурою середовища виконання.

В Modular кажуть, що Mojo швидша, ніж C++, стійкіша до зламів, ніж CUDA від Nvidia, і така ж безпечна, як Rust.

Створення Mojo починалось з мети впровадження інноваційної моделі програмування в прискорювачі машинного навчання. Однак оскільки сучасні CPU також мають тензорні та інші ШІ-прискорювачі, Modular вирішила, що мова має підтримувати програмування загального призначення та перейняти екосистему Python – що власне спростило проєктування і дало змогу компанії зосередитись на побудові моделі компілятора та розробці конкретних функцій програмування.

Mojo сумісна з програмами Python та підтримує її основні функції, такі як async/wait, обробка помилок і варіації, але класи та інші аспекти поки відсутні. Стандартна бібліотека, компілятор і середовище виконання Mojo ще не доступні для локальної розробки (але випробувати мову можна в блокноті Jupyter).

У дорожній карті Mojo присутні такі функції як підтримка кортежів, яка вже частково реалізована, а також ключові аргументи у функціях, покращену підтримку керування пакетами та стандартні бібліотечні функції, такі як канонічні масиви та типи словників. Також очікується повна підтримка динамічних функцій у класах Python, як і взаємодія з C/C++.

Дослідник даних Джеремі Говард, співзасновник Fast.ai, сказав, що Mojo може стати «найбільшим прогресом в мовах програмування за десятиліття»:

«Можна у будь-який момент обрати швидший «режим», використовуючи «fn» замість «def» для створення функції, де ви повинні точно оголосити тип кожної змінної, і в результаті Mojo створить оптимізований машинний код для реалізації функції. А якщо ви використаєте «struct» замість «class», ваші атрибути будуть щільно упаковані в пам’ять, так що їх можна використовувати в структурах даних. Це ті функції, які дозволяють таким мовам як C бути швидкими, і тепер вони доступні для програмістів Python – просто із оновленим синтаксисом», — пояснює Говард.

Курс «Фінансовий менеджер»
Від операційки до ухвалення рішень
Хочу на курс

Джерело: The Register, Infoworld, Siasat


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: