Британська компанія OneWeb, що створює однойменну глобальну систему супутникового інтернету для конкуренції зі Starlink, уклала угоду з прямим конкурентом — американською SpaceX Ілона Маска. Це дозволить OneWeb відновити запуски власних інтернет-супутників після розірвання співпраці з російським «роскосмосом» — на ракетах-носіях Falcon 9.
Перший запуск супутників OneWeb за контрактом зі SpaceX очікується вже цьогоріч.
We are pleased to announce that we have entered into a launch agreement with @SpaceX that will enable OneWeb to resume satellite launches.
The first launch with SpaceX is anticipated later this year.
Find out more about the announcement at:https://t.co/qvSAOIP04n pic.twitter.com/AMXHEvunAj
— OneWeb (@OneWeb) March 21, 2022
На сьогодні OneWeb запустила 428 із запланованих 648 супутників. Британська компанія донедавна користувалася послугами «роскосмосу», який забезпечував доставлення супутників OneWeb на орбіту за допомогою радянських ракет-носіїв «Союз» з космодрому Байконур. Проте 3 березня OneWeb заявила про зупинення співпраці з «роскосмосом». Це сталося після того, як відомство, яким керує горезвісний дмитро рогозін, висунуло до бізнес-партнера неправомірні вимоги щодо надання гарантій невикористання супутників системи у військових цілях та виходу британського уряду зі складу акціонерів OneWeb. Ці вимоги OneWeb відкинула за підтримки британського уряду.
OneWeb здійснила 13 запусків за договором з роскосмосом та планувала ще мінімум 5, а останній мав відбутися у серпні 2022 року. Водночас доля 36 супутників OneWeb, які раніше були доставлені на Байконур, невідома — рашисти раніше відмовилися їх віддавати.
Важливо, що команди OneWeb і Arianespace, яка займається комерціалізацією запусків «Союзів», (а також представник Держдепартаменту США) більше не перебувають на підконтрольному росії космодромі Байконур.
I just spoke to @OneWeb executive Chris McLaughlin about the evolving Roscosmos situation:
Crucially, the OneWeb and Arianespace teams (as well as a U.S. State Dept rep) are all no longer at the Russia-controlled Baikonur Cosmodrome.https://t.co/KCbI4OX0mk
— Michael Sheetz (@thesheetztweetz) March 2, 2022
Водночас повідомляється, що ЄКА (Європейське космічне агентство), яке раніше через війну в Україні офіційно відмовилося від співпраці з «роскосмосом» по проєкту ExoMars, також веде перемовини з компанією Ілона Маска щодо перенесення запусків, які спочатку планувалися з Французької Гвінеї та з використанням «Союзів», на Falcon 9. Тобто, так, «американська мітла» працює, а от радянські «Союзи» більше нікому непотрібні. Чекаємо нових істерик від дімона рогозіна.
Пікантність ситуації, що склалась, додає те, що 20 років тому Ілон Маск двічі їздив у росію, намагаючись придбати стару балістичну ракету для проєкту Mars Oasis. І де тепер SpaceX?
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: