Новини Пристрої 20.05.2022 о 12:31

ЗМІ: в рф після виходу з ринку AMD і Intel перейшли на китайські x86-процесори Zhaoxin

Тетяна Нечет

Автор новин

AMD та Intel офіційно перестали продавати свої процесори росії. Але цього тижня Dannie, виробник материнських плат з офісами в росії, Китаї, Литві та Туреччині, представив нову материнську плату на базі системи на чипі Zhaoxin. Цей чип явно не конкурент сучасними процесорами AMD і Intel, зате сумісний з переважною більшістю додатків і ОС. Про це пише Tom’s Hardware.

Пізніше у коментарі виданню представник Zhaoxin повідомив, що компанія займається лише бізнесом у Китаї й поки що не має наміру продавати свою продукцію в інші країни.

Материнська плата Dannie MBX-Z60A micro-ATX оснащена восьмиядерною системою KaiXian KX-6640MA (серія KaiXian KX-6000 представлена ​​ще у 2018 році) на кристалі Zhaoxin з мікроархітектурою LuJiaZui, з 4 МБ кеш-пам’яті L2 та L2 70 Гц.

Крім того, SoC має вбудований графічний процесор, 16 ліній PCIe 3.0, вбудовані контролери SATA та USB 3.0 та інші важливі технології введення-виводу.

Чип призначений для настільних комп’ютерів та ноутбуків, його максимальна розрахункова теплова потужність не перевищує 25 Вт.

У материнської плати MBX-Z60A два слоти для пам’яті DDR4 і два слоти PCIe x16, один слот M.2-2280 для твердотільних накопичувачів, слот M.2-2230 для Wi-Fi/Bluetooth-адаптерів і три порти SATA, USB-порти, роз’єми DisplayPort, HDMI та VGA/D-Sub, GbE, 3,5-мм аудіовхід/вихід та порти PS/2.

Продуктивність KaiXian KX-6640MA гірша, ніж у KaiXian KX-U6780A.

Однією з переваг процесорів, розроблених Zhaoxin — спільним підприємством тайванської компанії VIA Technologies та муніципального уряду Шанхаю — у порівнянні з іншими є архітектура x86. Тому вони сумісні з десятками операційних систем (включаючи Windows) та десятками тисяч програм.

Тому процесори Zhaoxin хоч і повільніші в порівнянні з процесорами AMD та Intel, але через хорошу сумісність є непоганою альтернативою.

В останні квартали спостерігалося зростання реалізації процесорів Zhaoxin міжнародними брендами на тлі дефіциту недорогих SoC від AMD та Intel.

Через санкції Заходу рф використовує у військовій техніці чипи з посудомийних машин і холодильників


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: