Новини WTF 10.10.2023 о 10:59 comment views icon

Постер до 2-го сезону «‎Локі», здається, створив штучний інтелект — на Shutterstock знайшли подібне зображення

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Професійні дизайнери стверджують, що годинник на задньому плані зображення демонструє всі ознаки використання генеративного штучного інтелекту.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Минулого тижня ілюстраторка Катрія Раден додала постер продовження «‎Локі» на X, стверджуючи, що при детальному вивченні на ньому можна побачити ознаки використання ШІ — як-от змазані елементи цифр на годиннику, розміщеному на задньому плані.

Кілька людей під дописом Раден відзначили, що фон на постері нагадує ідентичне зображення Shutterstock під назвою «Сюрреалістична нескінченність часу, спіраль, простір, антикваріат» з такими ж змазаними елементами цифр.

Постер 2-го сезону «‎Локі», здається, створив штучний інтелект — на Shutterstock знайшли подібне зображення

Користувач @thepokeflutist, який придбав стокове зображення, каже, що воно було опубліковано на Shutterstock цього року й не містить метаданих, які б могли підтвердити його походження. Однак кілька інструментів сканування, які перевірили зображення, все ж таки позначили його як створене штучним інтелектом.

Курс Проджект-менеджмент в IT.
Навчайся у найкращих, курс проводить Тарас Федорук, найкращий PM за версією Ukrainian IT Awards у 2019 році.
Вивчити курс

Відповідно до правил Shutterstock, на платформі не ліцензують контент, створений ШІ (за винятком власного інструменту Shutterstock), а отже сайт може підтвердити право власності на весь надісланий контент. Shutterstock поки не відповів, чи порушує зображення з годинником його правила.

Стокові зображення, створені штучним інтелектом, є справжньою проблемою для багатьох творців.

«Багато художників заробляли на життя завдяки ліцензуванню фотографій та ілюстрацій на сайтах. Я не думаю, що заміна їх на створені за допомогою технологій зображення, засновані на масовій експлуатації та крадіжках зарплати, є більш етичною, ніж заміна власних співробітників Disney», — зазначає Раден.

Невідомо, чи використовувався генеративний ШІ для створення інших елементів постера «‎Локі». Деякі користувачі X припустили, що інструмент допоміг розташувати мініфігури на зображенні, відзначаючи їхнє незручне положення.

Раніше Disney вже критикували за використання нейромереж у серіалі «‎Таємне вторгнення», попри зауваження студії про те, що ШІ «‎не зменшує ролі справжніх дизайнерів у проєкті».

«Здається, зараз немає інтересу до справжнього мистецтва від Disney/Marvel. Лише контент», — відповів один користувач. «Не можу повірити, що вони роблять це знову після «Таємного вторгнення». Розчаровує», — дописав інший.

Другий сезон «‎Локі» стартував на Disney+ 5 жовтня, привернувши в чотири рази більше глядачів, ніж фінал першого. За перші 3 дні серіал зібрав аж 10,9 млн переглядів. Критики Rotten Tomatoes оцінили продовження у 89%, а деякі назвали його «‎найкращим телевізійним серіалом Marvel, з тих, що вийшли за останні роки».

Джерело: Mashable, The Verge

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: