Ілон Маск знову піднімає планку гучних заяв — цього разу про ШІ-чипи. У новому дописі в X він нагадав, що Tesla вже кілька років має “просунуту команду інженерів з розробки ШІ-чипів і плат”. За його словами, результати цієї роботи зроблять компанію “лідером у сфері реального ШІ” та дозволять їй виробляти більше ШІ-чипів, ніж усі інші виробники разом.
Маск стверджує, що ця інженерна команда вже розгорнула мільйони “ШІ-чипів” у автомобілях Tesla та дата-центрах. Ключовий момент — саме “автомобілях”. Таке формулювання дозволяє враховувати як старі Nvidia Drive PX 2, які Tesla використовувала ще у 2016 році, так і сучасні прискорювачі рівня Blackwell. Через це реальний масштаб впровадження точно підрахувати важко.
Маск уточнив, що Tesla зараз використовує у своїх електромобілях власні чипи AI4 і близька до фінального етапу створення AI5. Він додає, що компанія хоче виходити на нову ітерацію чипів щороку. А головна амбіція полягає в тому, щоб “випускати більше чипів, ніж усі інші виробники ШІ-процесорів разом узяті”. З огляду на обсяги, які щорічно виробляють Nvidia, AMD, Intel і Qualcomm, таке твердження точно потребує тверезого скепсису.
Зараз Tesla замовляє виробництво мікросхем у TSMC та Samsung і виявляє інтерес до співпраці з Intel Foundry Services. Маск також розглядає створення власної фабрики TeraFab, щоб зменшити залежність від глобальних обмежень постачання. Розклад розробки виглядає дуже щільним, але не нереальним — індустрія прискорювачів для нейромереж отримує рекордні інвестиції останніми роками.
У своїй презентаційній манері Маск пов’язує розвиток ШІ-чипів із проєктом роботів Optimus. Він заявляє, що нові мікросхеми “врятують мільйони життів” завдяки можливому використанню в медичній сфері — через інтеграцію з Optimus. Роботів Optimus уперше показали у 2022 році, але тоді і згодом вони працювали лише в режимі дистанційного керування. Нещодавня спроба автономної демонстрації викликає більше питань щодо ефективності, ніж захвату.
Прогнози Маска щодо Optimus теж викликають питання. У 2024 році він заявляв, що роботи працюватимуть на заводах Tesla до кінця року, але публічних демонстрацій так і не відбулося. У середині минулого року також стали очевидні затримки у виробництві роботів.
Попри все, варто згадати, що Маск володіє xAI — компанією, яка вже випустила реальні продукти: чатбота Grok, генератор зображень Aurora й пошукові системи DeepSearch. Логічно припустити, що Tesla й xAI активно обмінюються напрацюваннями, особливо у сфері ШІ-моделей. Але до медичних роботів-асистентів ще дуже далеко. Як і до обіцяної повноцінної автономності автопілота, який чекає на запуск у фінальному вигляді вже дев’ятий рік.
Джерело: tomshardware

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: