Кілька днів тому в офіційних акаунтах шоу “Аркейн” в Instagram та Twitter оприлюднили ролик, присвячений річниці виходу серіалу на Netflix. Серед десятка англомовних косплеєрів та ютуберів на відео, помітили й російську блогерку.
Користувачі Twitter зазначають, що на ролику “Аркейн” присутня російська ютуберка Вікторія, відома під ніком “vikarter” в Instagram.
У своєму інстаграм та твітері 3-4 дні назад @arcaneshow виклав відео на річницю року виходу шоу Arcane,у цьому відео були зібрані ютубери та косплеїри які цікавляться аркейном,і серед десятків англомовних людей була російськомовна росіянка її звати Вікторія або vikarter(інста) pic.twitter.com/RnqZKPz1wf
— Maki ☽ ♀☾ (@equliy) November 24, 2022
Судячи з інформації у соцмережах, ютуберка нині проживає у санкт-петербурзі, а отже зароблені на блогінгу кошти поповнюють бюджет країни-агресора, яка спонсорує злочини російської армії в Україні.
Так хто ж така ця Вікторія? Вікторія-це ютуберка яка проживає в санкт-петербурзі а значить вона сплачує податки росії,а значить Вікторія забезпечує коштами російську армію щоб ті могли винищувати українців. pic.twitter.com/HvzAHz6OG6
— Maki ☽ ♀☾ (@equliy) November 24, 2022
“Після того, як @arcaneshow її пропіарив більше людей почали слідкувати за її контентом, а значить вона отримує більше прибутку, а значить на армію росії піде більше коштів! На геноцид українців завдяки @arcaneshow буде йти більше коштів”, – обурюється користувач Twitter під ніком Макі.
Зазначено, що усі учасники на відео — англомовні, і лише Вікторія розмовляє російською — через що спеціально під неї у ролик додали титри англійською мовою.
Мультсеріал в жанрі пригодницького фентезі “Аркейн” вийшов на Netflix у листопаді 2021 року. Проєкт створено на основі гри League of Legends з нагоди її десятиліття компаніями Riot Games та Fortiche Production. Дія мультсеріалу відбувається у вигаданих містах Пілтовер та Заун, де дві сестри б’ються по різні сторони барикад.
“Ви розумієте взагалі масштаб цього абсурду. Аркейн — мульт, який показує трагедію війни, весь біль дітей, які втратили своїх батьків і які на все життя залишаться травмованими. Ні слова не сказали у підтримку України, але спокійно піарять росіян на своєму офіційному каналі”, — пише Макі.
Ще вчора Netflix потрапив у епіцентр іншого скандалу — у дописі, в якому рекламувався телесеріал “Вікінги: Вальгалла”, Ярослава Мудрого назвали правителем “північної росії”. Українське Twitter-ком’юніті одразу підняло тривогу, зазначивши, що коли князь правив у Києві, держави “росія” навіть не існувало.
Пізніше Мінкульт України порадив Netflix “ознайомитись з уроками історії”. За кілька годин допис на сторінці серіалу видалили.
Oh please @netflix @netflixvalhalla 😑
Yaroslav the Wise was the Grand Prince of Kyiv from 1019 until his death. The time when Russia didn’t exist at all. Kyiv Rus is not Russia.
Here is the short history lessonhttps://t.co/0zAwznCrW6 https://t.co/2lx1bKlYp5— Ministry of Culture and Information Policy (@MCIPUkraine) November 22, 2022
Ще один скандал відбувся у грудні 2021 року під час виходу другого сезону серіалу “Емілі в Парижі”, де одну з героїнь — українку за національністю — зобразили неосвіченою злодійкою. Мінкульт звернувся до Netflix з офіційним листом — у стрімінговому сервісі подякували за реакцію та сказали, що “почули стурбованість українців”
Щодо скандалу з “Аркейн”, то на сторінках проєкту у соцмережах на обурення українців поки ніяк не відреагували. Відео з росіянкою на момент виходу новини було доступне для перегляду.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: