На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Американське космічне агентство (NASA) 1 квітня почало підготовку своєї гігантської ракети Space Launch System, яка призначена для здійснення пілотованих місій далеко за межі земної орбіти, до ключових випробувань. Space Launch System (SLS) знаходиться на майданчику 39B у Космічному центрі Кеннеді у Флориді (США). Якщо все піде добре, ракета буде оголошена готовою до місії, в ході якої вона відправить тестову капсулу без екіпажу в подорож Місяцем тривалістю від 4 до 6 тижнів. Це може статися в найближчі кілька місяців.
SLS – це нова флагманська ракета NASA, призначена для доставки людей та вантажів у далекий космос. Вона займе головну роль у програмі NASA «Артеміда» (Artemis), в рамках якої першу жінку та першу кольорову людину відправлять на Місяць у 2025 році. Ракета SLS призначена для запуску нової капсули для екіпажу під назвою Orion, яка доставить майбутніх астронавтів на поверхню Місяця.
У рамках триденного генерального «мокрого» тестування ракета Space Launch System пройде через усі етапи, що ведуть реального запуску. У рамках генеральної репетиції диспетчери NASA проведуть весь зворотний відлік до запуску і навіть заправлять баки ультрахолодним паливом рідким (2,6 мільйона літрів), як це зроблять у день першого космічного запуску. Швидше за все це відбудеться 3 квітня. Про це розповів Чарлі Блеквелл-Томпсон, директор NASA із запуску «Артеміди» під час пресконференції.
На даний момент SLS, за оцінками, обійшлася у 4,1 мільярда доларів. Вона стане найпотужнішою ракетою в історії. Її висота – майже 100 метрів. Block 1 SLS генеруватиме 39,1 меганьютона тяги на зльоті, що на 15% більше, ніж у Saturn V. Хоча 1960 року СРСР побудував ракету Н-1, здатну розвивати тягу 45,4 меганьютона, всі випробування Н-1 провалилися, пише National Geographic.
.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: