Новини Новини 30.09.2022 о 18:23 comment views icon

Нацбанк збільшує до 100 000 грн ліміт на купівлю безготівкової валюти під депозит та повертає заборону Р2Р-переказів з гривневих карток на іноземні

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

З жовтня НБУ вдвічі збільшить ліміт на купівлю валюти для розміщення на депозиті, знову заборонить перекази з гривневих на закордонні картки, спростить переказ коштів підприємств їхнім закордонним філіям, а також запровадить додаткові підстави для завершення валютного нагляду за ввезенням гуманітарної допомоги.

Ліміт на купівлю безготівкової валюти

З 1 жовтня щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит збільшується вдвічі – від 50 000 до 100 000 грн (в еквіваленті). Зміни мають переорієнтувати попит населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, впевнені у НБУ.

Нагадаємо, що Нацбанк 21 липня дозволив банкам продавати громадянам безготівкову іноземну валюту за умови вкладення цих коштів на терміновий депозит. За серпень-вересень таку можливість забезпечили кілька найбільших українських банків.

Перекази з гривневих на іноземні картки

Також з 5 жовтня Нацбанк повертає заборону на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на карти іноземних банків.

Дозволили такі операції у квітні 2022 року, під час масового виїзду громадян за кордон через військову агресію росії. За 7 місяців заборону повертають, обґрунтувавши рішення тим, що “роль такого інструменту для підтримки громадян за кордоном зменшується”.

У той же час НБУ відзначає збільшення ризиків використання таких переказів у якості способу обходу обмежень на купівлю валюти.

“З огляду на це, такий захід сприятиме захисту міжнародних резервів України, які важливі, зокрема, для безперебійної роботи економіки та здійснення оборонних закупівель, – йдеться в повідомленні НБУ.

Для українців і надалі залишають можливість переказу коштів за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також сплати аліментів. Також НБУ дозволив з 1 жовтня переказувати гроші за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, наділеної повноваженнями приймати кошти від навчального закладу.

Переказ коштів між гривневими платіжними картками українських банків можливий, незалежно від країни перебування клієнта. Крім того, зберігається дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті).

Перекази валюти для бізнесу

З 1 жовтня підприємства зможуть переказувати кошти на рахунки своїх підрозділів та філій за кордоном лише за дотримання деяких умов. В тому числі:

  • здійснення переказів дозволено виключно для утримання відповідних філій чи підрозділів;
  • щомісячний обсяг переказів не повинен перевищувати 25% загальної суми коштів, яку бізнес переказав у 2021 році за кордон для утримання його підрозділів;
  • перекази повинні проводитися за рахунок власної іноземної валюти, що є у бізнесу.

Валютний нагляд при ввезенні гумдопомоги

За запитами банків та благодійних фондів Нацбанк ввів додаткові підстави для завершення валютного нагляду при ввезенні гуманітарної продукції. Для цього визначено перелік спеціальних документів: декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а також документи, що підтверджують передачу або отримання ввезеної гуманітарної допомоги її одержувачем.

Більшість нововведень почнуть діяти з 1 жовтня 2022 року, крім повернення заборони на Р2Р перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків – він набирає чинності з 5 жовтня 2022 року.

Джерело: НБУ

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: