На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Обчислювальні потужності, зайняті у майнінгу біткоїна, зросли до рекордного рівня. Все більше компаній використовують для цього обладнання та енергію, що звільнилися після оновлення мережі Ethereum. Складність майнінгу підскочила на 13,6% за два тижні, що закінчилися у понеділок. Це також було найбільше двотижневе коригування курсу біткоїна з травня минулого року.
Технічне оновлення Ethereum, відоме як Злиття, повністю вивело майнінгові потужності з процесу. Майнінг альтернативних криптовалют також обвалився. Майнінг біткоїна складніший, заснований на іншому алгоритмі, і вимагає великих потужностей. Проте, він все ще приносить дохід. За оцінками великих майнерів, за останні два тижні близько 4% обладнання перейшло на майнінг біткоїна.
Додавання нових потужностей неминуче знижує дохідність майнінгу – видобути нові блоки та отримати винагороду стає складнішим. Прибуток від видобутку біткоїна також постраждав останнім часом – далося взнаки падіння вартості криптовалюти та зростання ціни електроенергії внаслідок світових подій.
До Злиття майнінг ефіру споживав близько половини енергії, що використовується для видобутку біткоїна. Частина потужностей повністю втрачена, оскільки відеокарти нині що неспроможні майнити біткойн – при цьому потрібні спеціальні пристрої (ASIC), які працюють із цим алгоритмом. Таким чином, відбувається продаж старого обладнання та купівля нового.
З настанням холодів очікується ще більше зростання вартості електрики – у багатьох країнах ціна електроенергії змінюється динамічно залежно від попиту. Маючи зараз відносно невелику маржу, майнінг критично залежить від дешевої електроенергії.
Джерело: Bloomberg
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: