Новини

США, ЄС та ще 32 країни, включаючи Україну, підписали Декларацію про майбутнє інтернету

США, ЄС та ще 32 країни, включаючи Україну, підписали Декларацію про майбутнє інтернету

США, всі держави-члени ЄС та ще 32 країни, які не входять до ЄС, анонсували Декларацію про майбутнє інтернету. Серед підписантів також є Україна. У документі викладено пріоритети для «відкритого, безплатного, глобального, сумісного, надійного та безпечного» інтернету. Він наголошує на таких цілях, як доступність, мережевий нейтралітет та видалення нелегального контенту без обмеження свободи слова, хоча і пропонує мало конкретних деталей для їх досягнення.

«Нас поєднує віра в потенціал цифрових технологій для забезпечення зв’язку, демократії, миру, верховенства закону, сталого розвитку та здійснення прав людини та основних свобод», – йдеться у перших рядках 3-сторінкового документа. При цьому в Декларації йдеться, що «доступ до відкритого інтернету обмежений деякими авторитарними урядами та онлайн-платформами, а цифрові інструменти все частіше використовуються для придушення свободи вираження поглядів та позбавлення інших прав людини та основних свобод».

У Декларації наголошується, що інтернет має бути децентралізований та глобально взаємопов’язаний, а країни мають «утримуватися від підриву технічної інфраструктури, необхідної для загальнодоступності та цілісності інтернету». Це неявна відмова від інтернету, який фрагментований країнами, що забороняють окремі сервіси та закривають онлайн-доступ. Йдеться про Китай та росію, які, до речі, не підписали Декларацію про майбутнє інтернету. Водночас це суперечить безуспішним проханням України відрізати росію від глобальних доменних сервісів.

При цьому у Мінцифрі стверджують, що співпраця з провідними країнами дозволить протидіяти:

Курс
Frontend
Опануйте HTML, CSS та JavaScript і отримайте роботу мрії
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend
  • поширенню дезінформації та неправдивої інформації,
  • шкідливій ​​кіберактивності,
  • обмеженню доступу до інтернету,
  • незаконному спостереженню тощо.

Завдяки цьому можна буде протистояти російській пропаганді в інтернеті та перемогти ворога в інформаційній війні.

Підписанти також погоджуються дотримуватися принципів мережевого нейтралітету та «утримуватися від блокування або обмеження доступу до законного контенту, сервісів та додатків в інтернеті».

Джерело: The Verge, Мінцифри


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: