На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Фейкові повідомлення у соцмережах поширюють шахраї – “адміністратори” таким чином намагаються збільшити охоплення у спільнотах.
Фахівці проєкту з фактчекингу Voxcheck повідомляють про активність шахраїв у соцмережах – ті поширюють повідомлення про те, що Євросоюз нібито “виділив $600 млн на допомогу українцям під час зими”, з огляду на що, “кожен громадянин може розраховувати на виплату у розмірі 13 280 гривень”. Це фейк.
“Щоб дізнатися більше інформації про допомогу, у дописах пропонують перейти за посиланням на телеграм-канали. Також на зображенні є логотип державної програми “єПідтримка”,– пишуть на сайті Voxcheck.
Завдяки оманливим повідомленням про виплати, адміністратори спільнот збільшують активність та кількість коментарів:
“Автори дописів дають посилання на телеграм-канал, де начебто є більш детальна інформація. Проте посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників”.
У гірших випадках шахраї можуть отримати доступ до вашої особистої інформації — документів або фінансових карток.
Нагадуємо, що оформлення заявок на отримання допомоги від міжнародних організацій здійснюється через програму єПідтримка або у визначених банках. Перший етап завершено, тому заявки нині взагалі не приймають.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: