Новини Новини 23.12.2022 о 18:50 comment views icon

У Facebook поширюють фейкові повідомлення про “зимову” допомогу від ЄС – 13 280 гривень для кожного українця

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Фейкові повідомлення у соцмережах поширюють шахраї – “адміністратори” таким чином намагаються збільшити охоплення у спільнотах.

Фахівці проєкту з фактчекингу Voxcheck повідомляють про активність шахраїв у соцмережах – ті поширюють повідомлення про те, що Євросоюз нібито “виділив $600 млн на допомогу українцям під час зими”, з огляду на що, “кожен громадянин може розраховувати на виплату у розмірі 13 280 гривень”. Це фейк. 

“Щоб дізнатися більше інформації про допомогу, у дописах пропонують перейти за посиланням на телеграм-канали. Також на зображенні є логотип державної програми “єПідтримка”,– пишуть на сайті Voxcheck.

У Facebook поширюють фейкові повідомлення про “зимову” допомогу від ЄС – 13 280 гривень для кожного українця

Завдяки оманливим повідомленням про виплати, адміністратори спільнот збільшують активність та кількість коментарів:

“Автори дописів дають посилання на телеграм-канал, де начебто є більш детальна інформація. Проте посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників”.

У гірших випадках шахраї можуть отримати доступ до вашої особистої інформації — документів або фінансових карток. 

Курс Python розробки від Mate academy.
Python — найпопулярніша мова 2024 року. Наш курс допоможе вам стати професіоналом, готовим до викликів сучасного IT ринку. Ви навчитеся створювати вебсайти, аналізувати дані, розробляти алгоритми, та навіть створювати штучний інтелект. .
Отримати деталі про курс

Нагадуємо, що оформлення заявок на отримання допомоги від міжнародних організацій здійснюється через програму єПідтримка або у визначених банках. Перший етап завершено, тому заявки нині взагалі не приймають. 

У Facebook поширюють фейкові повідомлення про “зимову” допомогу від ЄС – 13 280 гривень для кожного українця


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: