Після того, як ФРС США вдалася до найбільшого підвищення базової ставки з 2000 року Це ставка, за якою комерційні банки в США кредитують один одного. 4 травня ФРС США підвищила її з 0,25-0,5% до 0,75-1% річних завалився не тільки ринок криптовалют, але й традиційний фондовий ринок. Найбільші світові технологічні компанії лише за три торгові сесії втратили понад 1 трильйон доларів ринкової вартості, повідомляє CNBC.
Зараз інвестори менше цікавляться тим, що забезпечувало стійкий ріст бізнес під час сильного «бичачого» Бики та ведмеді — усталені образи, що уособлюють дві основні біржові тенденції (підвищення та зниження вартості цінних паперів). ринку в останні роки, в тому числі під час пандемії, і тепер спрямовують більше грошей у безпечніші кишені ринку, включаючи такі продукти, як Campbell Soup, General Mills і J.M. Smucker.
Так от, Apple, найдорожча публічна компанія у світі, втратила 220 мільярдів доларів з моменту закриття торгів у середу, коли голова ФРС Джером Гейден Павелл повідомив, що інфляція занадто висока і що не планується підвищення ставки більше ніж на 50 базисних пунктів.
Зразу після заяви голови ФРС ринки піднялися, але наступні дні оптимізм випарувався, і основні біржові індекси США пішли вниз. Американський фондовий індекс S&P 500 один із трьох основних американських біржових індексів поряд з Dow Jones та Nasdaq. До нього входять 505 найбільших із капіталізації компаній, акції яких торгуються на біржах США. впав нижче позначки 4000 в понеділок, 9 травня, втративши 7% з моменту закриття в середу, тоді як Invesco Nasdaq 100 ETF впав майже на 10% за той же період.
Інші технологічні компанії, які найбільше втратили у ринковій вартості за останні три торгові дні:
- Microsoft втратила близько $189 млрд своєї ринкової вартості;
- Tesla подешевшала на $199 млрд вже після того, як кілька місяців тому її оцінка впала нижче $1 трлн.
- Amazon втратила $173 млрд капіталізації;
- Alphabet (материнський холдинг Google) за тиждень подешевшав на $123 млрд;
- Виробник графічних чипів NVIDIA втратив $85 млрд.
- Meta Platforms (материнська компанія Facebook) втратила $70 млрд своєї ринкової вартості.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: