Новини Новини 20.04.2022 о 19:37 comment views icon

Кіберполіція попереджає про шахраїв, які розповсюджують фішингові SMS про грошові виплати переселенцям

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Кіберполіція України попередила про нову шахрайську схему масового виманювання персональних даних з використанням державної грошової допомоги вимушеним переселенцям під час воєнного стану. Зловмисники за допомогою фішингу намагаються виманити в українців персональні дані — щоденно правоохоронці реєструють більше десятка звернень з цього приводу.

Правопорушники роблять розсилку SMS-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. В повідомленні шахраї також вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. У таких випадках аферисти використовують фішинг — громадяни, вказуючи конфіденційні дані на підозрілих ресурсах, автоматично передають їх шахраям, після чого зловмисники привласнюються гроші українців.

Ось так виглядають подібного роду повідомлення.

Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:

  • отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • уважно перевіряти URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
  • не переходити за сумнівними посиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах,
  • якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно звернутись до банку та заблокувати картку;

У разі підозри шахрайських дій в інтернеті — повідомляти кіберполіцію на електронну пошту: [email protected].

Насправді ця “нова шахрайська схема” зовсім не нова. Це чергова інтерпретація старої схеми з використанням нового приводу. Щоб не потрапити на вудку кіберзлочинців, достатньо пам’ятати про базові правила кібергігієни — встановлювати додатки лише з офіційних джерел, не переходити за посиланнями та у жодному разі не вводити особисті даних чи дані платіжних карток на сумнівних сайтах. Щодо виплати ВПО — наразі її можна отримати за допомогою застосунку «Дія». Окрім того, раніше Мінцифра запустила окремий сайт, де зібрана уся інформація про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.

Курс Саунд- дизайнер у геймдеві.
За 29 занять ти збереш себе, портфоліо, софт- і хард-скіли та зможеш впевнено стартувати в геймдеві.
Дійзнайтеся більше

В «Дії» тепер можна отримати статус ВПО та подати заявку на грошову допомогу. Як це зробити?

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: