Новини Наука та космос 16.06.2023 о 16:41

Нова МКС на базі Starship. NASA співпрацюватиме зі SpaceX, Blue Origin і ще 5 компаніями у розробці нових орбітальних станцій

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

NASA обрало компанії для участі у програмі Collaborations for Commercial Space Capabilities-2 (CCSC), яка спрямована на розробку нових комерційних космічних станцій та технологій на низькій навколоземній орбіті (LEO). Перша ітерація CCSC була запущена в грудні 2014 року, коли агенція уклала контракти з ATK, Final Frontier Design, SpaceX і United Launch Alliance.

Для участі у другій ініціативі NASA обрала 7 американських компаній:

  • Blue Origin – для розробки комерційних транспортних можливостей, які забезпечать доступ США до орбіти для доставлення екіпажу та інших місій.
  • Northrop Grumman Systems Corporation – забезпечить автономні та роботизовані технології для проведення комерційних наукових досліджень і виробничих можливостей на LEO.
Ілюстрація концепту стійкої платформи Northrop Grumman на низькій навколоземній орбіті.
Ілюстрація концепту стійкої платформи Northrop Grumman на низькій навколоземній орбіті.
  • Sierra Space Corporation — для розвитку комерційної екосистеми на орбіті, включно з космічним транспортом наступного покоління, інфраструктурою в космосі та космічними об’єктами, які можна розширювати та адаптувати.
  • Корпорація Space Exploration Technologies (SpaceX) — забезпечить наростальний портфель технологій із найближчою еволюцією Dragon і одночасною розробкою Starship. Останній також може використовуватися як ключовий елемент майбутньої модульної орбітальної станції.

Нова МКС на базі Starship. NASA співпрацюватиме зі SpaceX, Blue Origin і ще 5 компаніями у розробці нових орбітальних станцій

  • Special Aerospace Services — для створення технологій обслуговування в космосі, силових установок і роботизованих технологій: автономних маневруючих блоків (AMU) і систему Astronaut Assist-AMU, які призначені для безпечного складання комерційних пунктів призначення на низькій навколоземній орбіті, обслуговування та інспекції космічних систем.
  • ThinkOrbital Inc. — для розробки ThinkPlatforms: самозбірних, одноразових, великомасштабних орбітальних платформ для широкого спектра застосувань на низькій навколоземній орбіті, включно з космічними дослідженнями, виробництвом та місіями астронавтів; та CONTESA – технології зварювання, різання, контролю та адитивного виробництва, яка допомагатиме у великомасштабному виробництві в космосі.
Ілюстрація проєкту ThinkPlatform від ThinkOrbital на низькій навколоземній орбіті.
Ілюстрація проєкту ThinkPlatform від ThinkOrbital на низькій навколоземній орбіті.
  • Vast Space LLC – співпраця над технологіями та операціями, необхідними для станцій, що працюють в умовах мікрогравітації та штучної гравітації. Включно з місією Haven-1, яка забезпечить середовище мікрогравітації для перебування екіпажу, проведення досліджень і виробництва в космосі.
Майбутня станція Haven-1, яка обертатиметься створюючи штучну гравітацію і спочатку працюватиме як автономна одиниця, а пізніше стане одним з модулів майбутньої 100-метрової станції Vast.
Майбутня станція Haven-1, яка обертатиметься, створюючи штучну гравітацію, і спочатку працюватиме як автономна одиниця, а пізніше стане одним з модулів майбутньої 100-метрової станції Vast.

Раніше США, Японія, Канада та країни-учасниці ESA (Європейського космічного агентства) підтвердили, що підтримуватимуть роботу Міжнародної космічної станції до 2030 року, а росія заявила, що планує це робити принаймні до 2028-го.

Нині американська космічна агенція фінансує розробку кількох концепцій приватних космічних станцій, сподіваючись, що принаймні одна з них буде запущена до того, як МКС зустріне свій кінець у вогняному (але контрольованому) повторному вході в атмосферу Землі. У торішній доповіді NASA було сказано, що економія від переходу з МКС до комерційних платформ як місця для співпраці та наукових досліджень оцінюється приблизно в $1,3 млрд у 2031 році та збільшиться до $1,8 млрд до 2033 року.

Нове співробітництво передбачає, що компанії залучать власний капітал для реалізації космічних комерційних проєктів спільно з NASA, використовуючи знання та досвід агенції.

Джерело: NASA

Завантаження коментарів...

Нові тексти

Дописи
І знову Маск: друге камео у Cyberpunk 2077
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/asyris-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/asyris-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/asyris-96x96.png

Asyris

Головний Модератор Блогів

Дописи
Мій ТОП ігр на ПК про «живих мерців» і «коротко» про жанр
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/ledifen-gordonfreeman-finale-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/ledifen-gordonfreeman-finale-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/ledifen-gordonfreeman-finale-150x150.jpg
Дописи
Огляд ноутбука HP EliteBook 650 G10 Silver
https://secure.gravatar.com/avatar/c1c098e5869ac854eea333caef345c56?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/c1c098e5869ac854eea333caef345c56?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

Straume23

автор

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: