Новини Технології 02.11.2023 о 09:02 comment views icon

Скарлетт Йоганссон хоче засудити штучний інтелект, який використав її голос та фото для реклами

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Скарлетт Йоганссон хоче засудити штучний інтелект, який використав її голос та фото для реклами

Реклама була розміщена в редакторі зображень Lisa AI: 90s Yearbook & Avatar.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Згідно з Variety, ШІ-версія Скарлетт Йоганссон з’являється у 22-секундному рекламному ролику нібито під час знімань «‎Чорної вдови» (що може спровокувати позов ще й від Marvel), а її голос каже:

«Як справи? Це Скарлетт і я хочу, щоб ви пішли зі мною‎. Програма не обмежується лише створенням аватарів, тут можна генерувати зображення з текстом і навіть відео за допомогою ШІ. Ви не можете цього пропустити».

Внизу оголошення розробник програми Convert Software додав примітку — «контент, створений Lisa AI та не має нічого спільного з цією людиною».

Представники Йоганссон кажуть, що акторка ніколи не рекламувала сама програму і не надавала дозволу на використання свого голосу чи зображення. Адвокат Кевін Йорн заявив, що ситуацію будуть розв’язувати «‎на законних підставах».

«Ми не сприймаємо ці речі легковажно. За таких обставин дотримуватимемося звичайного плану дій за допомогою всіх засобів правового захисту, які у нас будуть», — сказав адвокат Скарлетт у заяві Variety.

Подібні «‎сюрпризи» від ШІ, здається вже нікого не дивують — образ Тома Генкса, наприклад, використали для рекламування стоматологічної страховки, тоді як скопійований голос актора Стівена Фрая озвучив документальний фільм.

Раніше ми повідомляли, що кількість дипфейків в інтернеті зросла в геометричній прогресії з 2019 року (і якість також) — якщо тоді було виявлено менш як 15 000, то нині їх кількість обчислюється мільйонами.  За даними Всесвітнього економічного форуму кількість дипфейків продовжує зростати щорічно на 900%.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: