Сорок років тому, 20 листопада 1985 року, Microsoft випустила Windows 1.0, графічний інтерфейс MS DOS, який працював на ПК з процесорами Intel 8088 та оперативною пам’яттю 256 КБ.
Оболонка отримала вікна, котрі розміщувалися плиткою, меню та можливість введення за допомогою миші поверх програм DOS. Windows 1.0 навіть не була повноцінною операційною системою — лише скіном, котрий визначив подальший напрямок розвитку графічних інтерфейсів.
Напочатку існування платформа дуже швидко розвивалася. Windows 2.0, котру представили у грудні 1987 року, додала вікнам можливість перекриття та зміни розміру. Windows 3.0 та 3.1 у 1990 та 1992 роках істотно оновили інтерфейс: з’явився диспетчер програм, значки, шрифти TrueType та базові мультимедійні функції. Відтоді Windows почала набувати популярність та розповсюдження на більшості ПК.
Windows 95 у серпні 1995 року показала меню “Пуск”, панель завдань та переважно 32-розрядний робочий стіл, а наступні Windows 98, Me та 2000 запровадили покращену підтримку USB, керування живленням та ядро NT. Windows XP у 2001 році об’єднала споживчу та бізнес-лінійки, Vista у 2007 році запровадила прозорий інтерфейс Aero та нову модель драйверів, а Windows 7 у 2009 році перетворила операційну систему на те, що багато хто вважає піком розвитку Windows.
Сучасна Windows 11 наслідує Windows 10, котра, хоч і не без початкового спротиву. Остання версія має той самий номер ядра і технічно є продовженням “десятки”, проте через багато нововведень, як впровадження нового меню налаштувань, постійні експерименти з захаращеним інтерфейсом або безлічі вбудованих сервісів, чисельним збоям після оновлень тощо користувачів не надто симпатизують їй. Симпатій значно поменшало після оголошення наміру Microsoft зробити з Windows “агентську ОС” на остові ШІ. Здається, користувачів остаточно перестали запитувати, чого вони самі хочуть.
Першою Windows на власному ПК автора новини була Win 98, а до того DOS та Win 95, яка у наших умовах стала першою реально масовою. Windows 1-3 були не надто популярні, та й комп’ютерів у передостаннє десятиліття 20 сторіччя було обмаль. Сильні сторони Windows — графічний інтерфейс, котрий спрощує багато дій, котрі зараз здаються елементарними та безліч програм, які зробили з неї найпопулярнішу десктопну ОС. Мені завжди подобалося налаштовувати усе самостійно та встановлювати потрібні мені програми, а не щоб це робив та вирішував за мене функціонер Microsoft або штучний інтелект.
Джерело: VideoCardz


Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: