Після того, як ХАМАС атакував Ізраїль в мережі почали поширювати кадри викрадень та військових операцій, однак дезінформація в X ускладнила користувачам оцінку того, що насправді відбувається в регіоні.
Терористична організація ХАМАС, хоч і заборонена в X, але поширює у соцмережі свої пропагандистські відео. Однак основна проблема — публікація старих роликів (і навіть таких, що стосуються інших конфліктів), які просувають на платформі Ілона Маска як актуальні.
This video, viewed 600,000 times, doesn’t show Hamas militants parachuting into Israel.
It was filmed in Cairo, Egypt, and posted to TikTok in September. pic.twitter.com/5AO4ew0qgu
— Shayan Sardarizadeh (@Shayan86) October 8, 2023
X насправді позначив кілька публікацій як такі, що вводять в оману — включно з відео, яке нібито демонструє авіаудари Ізраїлю по ХАМАС у Газі — але, згідно з аналізом CNBC, система соцмережі позначала ролики з атакою вибірково, навіть якщо вони були ідентичними, фактично не справляючись з нашестям фейків.
Тут слід згадати, що кілька днів тому X скоротив свою команду з протидії дезінформації, і вже довгий час соцмережа надає перевагу Community Notes — функції, яка призначена для боротьби з поширенням дезінформації (користувачі можуть перевіряти достовірність публікацій, і якщо достатня кількість осіб підтримає нотатку, вона буде додана до оригінальної публікації). Утім вересневе дослідження, проведене в ЄС, показало, що дезінформація навпаки стала помітнішою на X, ніж на будь-якій іншій платформі, і отримувала більше залучення.
Нині, за даними ізраїльської аналітичної фірми Cyabra, кожен п’ятий обліковий запис у соціальних мережах, який бере участь в онлайн-розмовах про напади ХАМАС та наслідки, є фейковим (30 000 таких акаунтів поширювали дезінформацію на Twitter або збирали конфіденційну інформацію для своїх цілей).
Цікаво, що деякі неправдиві публікації про Ізраїль та ХАМАС на X поширювали верифіковані акаунти. Тим часом власник X, Ілон Маск, на тлі подій порекомендував користувачам спостерігати за новинами на двох сторінках: @WarMonitors і @sentdefender. Перший був помічений в антисемітизмі, та, так само як і другий, поширив у травні неправдиве повідомлення про вибух у Пентагоні.
Джерело: CNBC, The Guardian
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: