Новини Софт 27.03.2026 comment views icon

YouTube запустив ШІ-резюме до відео на головній сторінці

author avatar

Катерина Левицька

Редактор новин

YouTube запустив ШІ-резюме до відео на головній сторінці
В YouTube запустили тест ШІ-описів до відео. Фото: Reddit, Depositphotos

YouTube почав тестувати ШІ-генеровані описи до відео на головній сторінці: в деяких випадках вони замінюють оригінальні назви роликів, чим вже викликали невдоволення серед користувачів.


Поки функція ШІ-резюме працює як експеримент і виключно в застосунку YouTube на Android.

Ще торік у серпні Google кардинально оновив стрічку DiscoverGoogle Discover — персоналізована стрічка новин та контенту в мобільному застосунку Google (Android/iOS), яка автоматично підбирає статті, відео та новини на основі інтересів користувача, історії пошуку та геолокації., замінивши в деяких випадках заголовки матеріалів на згенеровані ШІ. Фактично, система почала об’єднувати новини з різних сайтів в один блок і часто такі підсумки містили неточності. Це, власне, не завадило компанії поширити експеримент на YouTube.

Про тест ШІ-резюме YouTube повідомили кілька користувачів Reddit і, принаймні у двох прикладах, оригінальні назви були замінені синопсисами.


У стрічці початково відображаються мініатюри відео, а далі розгортаються блоки з коротким змістом. В результаті інтерфейс виглядає дещо абсурдно: щоб зрозуміти, про що відео, потрібно розгортати кожен ШІ-фрагмент — замість того, щоб, як раніше, просто прогортати стрічку із короткими заголовками й обрати необхідне.

Звісно, це ускладнює перегляд й займає більше часу. Хоча, початково ідея YouTube, схоже, полягає у зворотному — на додаток до спроб одразу розкрити контент із клікбейтом.

Раніше YouTube запустив тест розширених прев’ю для відео з 5-10 фрагментами замість перших секунд, а також автоматичний дубляж для всіх із 27 мовами та функціями Lip Sync і “Експресивна мова”.

YouTube бореться з ботами, дратуючи глядачів: нав’язливі CAPTCHA блокують доступ до відео

Джерело: Android Authority

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: