Блоги Блоги 01.12.2011 в 20:24 comment

Китайські клони та кілька не дуже оригінальних думок

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/540826395fce3a1344dcf85beaaee1cb?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/540826395fce3a1344dcf85beaaee1cb?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Сьогодні мав історичну можливість наживо познайомитись з цікавими китайськими гаджетами- iPhone 4 вартістю 50$ та iPad з об’ємом пам’яті 128 Gb(:)) і вартістю 100 американських доларів. Так, я знаю, що колективний розум Інтернету вже давно зробив остаточні висновки щодо того, де місце таким речам, але власний досвід все одно – найкраще, що може трапитись з будь-ким. Що ж корисного я виніс з цього знайомства? Якщо полишити скепсис щодо якості виконання самих пристроїв та адекватності *iOS* в них, я зробив для себе кілька несподіваних (несподівано очевидних) висновків.

1)  Китайські дівайси повністю виправдовують свою вартість, вони коштують ані центом більше, ані доларом дешевше. Якщо покласти на один важіль терезів сукупні недоліки кожного китайського гаджета з моїх сьогоднішніх знайомців, а на інший — його ціновий сегмент, то в результаті отримаємо відносно стабільний баланс. Це має певний наслідок – у нас китайські клони та підробки явно переоцінені. Віддавати 150 доларів за клон iPhone, або від 200 $ за 10-ти дюймовий китайський планшет явно не має смислу.

2)  Оригінальні гаджети (смартфони, планшети від Apple, Samsung, HTC etc) також мають виправдану до останнього цента вартість. В загальному смислі треба усвідомити всім нам (гаразд, пересічним споживачам), що купуючи продукт від світових виробників ми платим *зайві* гроші не тільки за міфічний бренд, а також, у великій мірі, за розвинену платформу, яка має потужну підтримку, за сервіс, за стабільний апарат з передбачуваною апаратно-програмною платформою.

3)  Не потрібно протиставляти між собою апарати різного цінового діапазону та цільової аудиторії. Зрозуміло, що мій Galaxy Ace за сукупністю характеристик та юзабіліті в рази кращий, ніж дешевий китайський клон  iPhone, одночасно вщент програючи оригінальному продукту від Apple. З іншого боку,  в ціновій категорії «50 доларів» (не актуально для нашої країни) – китайське яблуко матиме досить сильні позиції, принаймі, сьогодні китайський апарат показав себе достойним представником сегменту недорогих телефонів. І з іншої точки зору – в своєму ціновому діапазоні у оригінального iPhone мало конкурентів.

p.s.В результаті детального ознайомлення саме з китайським планшетом виникла знову ж таки очевидна думка – кількість гіків, які моляться на мегагерци і мегабайти настільки мала, що, зі слів власника планшета, його (планшет) в місці продажу розкуповували дуже швидко. Шановне панство, варто виходити іноді з замкненого кола гіків-однодумців і вчити власне оточення не купувати за критерієм «iPad 128 Gb за 100 баксів – це круто!». Купівля китайського гаджету, чиїм би клоном він не був, повинна бути тверезою купівлею.

Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: