Новини

Криза на ринку криптовалют змушує майнерів продавати сотні відеокарт на аукціонах у прямому етері

Криза на ринку криптовалют змушує майнерів продавати сотні відеокарт на аукціонах у прямому етері

Через те, що криптовалюти Bitcoin і Ethereum стрімко втрачають ціну, майнери змушені позбуватися відеокарт, які раніше використовувалися для отримання прибутку.

Майнери та власники інтернет-кафе тепер масово продають відеокарти, які використовували у видобутку криптовалют. Пристрої продаються на аукціонах у прямому етері, де такі моделі, як NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti, можна придбати за $300–400. Хоча закуповувалися відеокарти, як правило, за вищою ціною.

Це змушений крок із боку майнерів. Річ у тім, що через суттєве падіння ціни Ethereum окупність інвестицій тепер обчислюється роками, а не місяцями, як раніше. Таким чином, перед майнерами, які сподівалися на легкий і швидкий прибуток, тепер стоїть вибір: продати свої відеокарти якнайшвидше, щоб повернути хоча б частину вкладень, або продовжувати майнити в надії, що вартість криптовалюти знову зросте.

Курс
WOMEN IN LEADERSHIP
Дізнайтеся, як утримувати work-life-баланс, від топменеджерки з досвідом в NPR, Microsoft, IBM та Amazon Alexa.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
WOMEN-IN-LEADERSHIP

Але очікування – не найкращий вибір у нинішніх умовах. Це пов’язано з тим, що незабаром криптовалюта Ethereum відмовиться від концепції Proof-of-Work на користь Proof-of-Stake. Це дозволить суттєво знизити енергоспоживання мережі та прискорити проведення транзакцій. Але водночас це позбавить сенсу майнінг. Таким чином, на отримання прибутку від майнінгу залишилося лише кілька місяців.

Тому багато майнерів обирають шлях продажу відеокарт і намагаються позбутися сотень пристроїв якнайшвидше. І зараз на китайських аукціонах можна легко знайти моделі NVIDIA GeForce RTX 2060 або RTX 3060 Ti за ціною істотно нижчою від рекомендованих значень. Щоправда, купівля таких пристроїв пов’язана з ризиком, оскільки вони активно використовувалися в майнінгу в режимі 24/7. Водночас у Європі зараз вже можна придбати нові відеокарти за цінами, близькими до рекомендованих.

Майнінг Ethereum відходить у минуле, і майнери цьому не раді – не всі встигнуть компенсувати інвестиції в обладнання

Ціни на відеокарти AMD Radeon RX 6000 в Європі впали нижче рекомендованих

Джерело: videocardz


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: