Новини Софт 16.02.2023 о 13:25

Українські розробники поскаржилися на недоступність Copilot. Це збіглося релізом бізнес-версії ШІ-інструмента дописування коду GitHub та OpenAI

Андрій Русанов

Автор сайту ITC.ua

Корпоративну версію інструменту Copilot від GitHub, який дописує код за допомогою технології штучного інтелекту, було опубліковано для відкритого доступу. Однак, користувачі з України зіткнулися з неможливістю використання сервісу без VPN.

Copilot

На основі контексту коду розробника Copilot дописує його частини, від невеликих нових рядків до складних алгоритмів. GitHub Copilot генерує близько 27% коду на GitHub станом на минулий рік, 61% з якого посідає Java. За відгуками, інструмент відчутно прискорює розробку. З 2021 року кілька сотень організацій використовують у своїй роботі ранній доступ до сервісу, публічний реліз зробив інструмент доступним всім (ну, майже). У реліз також були додані:

  • Нові алгоритми моделювання та потужніший ШІ
  • Фільтрування вразливостей на основі ШІ, блокування їхнього додавання до коду
  • Повноцінна робота з VPN, включаючи самопідписані сертифікати
  • Просунуте управління ліцензіями та політикою у межах організації
  • Додаткова конфіденційність
  • Спрощення реєстрації

Штучний інтелект, що зветься OpenAI Codex, був навчений на терабайтах відкритого коду і є, за словами технічного директора OpenAI Грега Брокмана, версією GPT-3 для програмування. Він виступає як асистент при використанні методу паралельного програмування (про що говорить і назва Copilot), без необхідності залучати другого програміста.

Неприємності з доступом в Україні почалися одразу після релізу Copilot For Business. Користувачі почали скаржитися на втрату з’єднання з плагінами програми. Найімовірнішою здається версія про відсутність підтримки з боку OpenAI, що вже призвело до блокування в Україні ChatGPT. Якщо коротко, суть політики компанії в тому, щоб не порушувати санкції щодо роботи в Криму та «ЛДНР», компанія про всяк випадок взагалі не працює в Україні, що виглядає абсурдно у контексті сенсу санкцій. GitHub або OpenAI досі не прокоментувала ситуацію.

GitHub и OpenAI запустили Copilot — ИИ-инструмент для автозаполнения фрагментов кода на базе нейросетевой модели OpenAI Codex

Джерело: AIN.ua


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: