Новини Софт 19.05.2022 о 17:12

Офіс Meta в Україні та модерація контенту про війну в Facebook та Instagram — про що говорили очільник Мінцифри Михайло Федоров та президент із глобальної політики Meta Нік Клегг

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Напередодні першого International Diia Summit Brave Ukraine, який відбудеться 24 травня в межах Давоського форуму, очільник Мінцифри Михайло Федоров зустрівся з президентом із глобальної політики Meta Ніком Клеггом, щоб обговорити зміни підходу Meta до модерації контенту у воєнний час. Про це повідомила пресслужба Мінцифри та сам міністр.

Курс
ТИПОГРАФІЯ
Вивчай побудову літер, та дизайн тексту. Це цікавіше ніж ти думаєш!
Детальніше про курс
typefaces

Не секрет, що зараз система модерації Meta, якій належать соцмережі Facebook та Instagram, а також месенджер WhatsApp, працює не на користь українських користувачів та медіа. Власне, великі проблеми у модерації показала нашуміла історія з бьюті-блогеркою Instagram Маріанною Підгурською (Вишемірська) з Маріуполя — світлини з нею облетіли весь світ після того, як росія завдала авіаудару по пологовому будинку у Маріуполі.

Як Мета не впоралася з модерацією пропаганди під час вторгнення росії в Україну

 

В Мінцифрі обурюються, що алгоритми на платформах Meta не можуть ефективно протидіяти російській пропаганді й дуже часто перешкоджають поширенню правди про Україну, українців і розв’язану росією війну.

«Ми публікуємо правду про війну на платформах Meta — нас блокують через порушення політики платформи, охоплення значно падають, також трапляється багато випадків блокування правдивого контенту

Також ми знаємо що полк «Азов» внесений до списку заборонених організацій у Meta. Але він не має нічого спільного з неонацизмом. Це сталося через дії російської пропаганди.

Тому ми хочемо спільно з Mеtа розв’язати це питання і сприяти свободі слова та достовірному висвітленню подій в Україні».

Із офіційного звернення Мінцифри

Михайло Федоров своєю чергою закликав Meta внести відповідні зміни, а також підтримати і фандрейзингову платформу пожертв UNITED24 та додати функціональність для донатів. Завдяки цьому ще більше людей на планеті дізнаються про війну в Україні та зможуть долучитися до підтримки нашої держави та спільно долати найжахливішого ворога світу.

Курс IT РЕКРУТЕР
Всі ІТ-таланти будуть у вас в компанії після проходження курсу !
Ознайомитись з курсом

Сподіваємося, що найближчим часом отримаємо власне представництво Meta в Україні та ще ефективніше зможемо долати російську агресію в соціальних мережах та світі. Водночас у Meta поки не робили ніяких офіційних заяв з цього приводу.

***

Можна пригадати, що питання модерації українського контенту на платформах Meta (Facebook та Instagram) та Google (YouTube), а також відкриття локальних офісів з метою покращення ситуації підіймається далеко не вперше — наприкінці 2021 року Зеленський провів відеоконференцію з представниками Facebook, запропонувавши компанії відкрити офіс та R&D-центр в Україні. Потім у лютому він відповів на петицію щодо необхідності відкриття українських офісів соціальних мереж YouTube, Facebook та Instagram для забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері та протидії гібридним загрозам з боку рф. Тоді Зеленський заявив, що це питання він та уряд України неодноразово порушували на міжнародному рівні.

«Вважаю, що забезпечення модерування сегментів Google, YouTube, Facebook та Instagram із території України є важливим напрямом посилення національної безпеки в інформаційній сфері та протидії гібридним загрозам з боку Російської Федерації».

Володимир Зеленський

Президент України

Тоді ж Зеленський звернувся до уряду с пропозицією активізувати роботу, спрямовану на відкриття на території України представництв компаній Google (YouTube) та Meta Platforms (Facebook, Instagram), і невідкладно поновити висловлені вказаним міжнародним компаніям звернення та запрошення.

#YouTubeKyiv. Українські блогери пожалілись, що українським сегментом YouTube керує «московський офіс» та закликали Google якомога швидше відкрити представництво у Києві


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: