Новини

Європейська ракета Vega C зазнала невдачі під час другого запуску – втрачено два оптичні супутники Airbus Pléiades Neo

Європейська ракета Vega C зазнала невдачі під час другого запуску – втрачено два оптичні супутники Airbus Pléiades Neo

Середньотоннажна ракета Vega C з двигуном українського виробництва стартувала з європейського космодрому до Кури, Французька Гвіана, 20 грудня з двома супутниками для Airbus. Угрупування супутників Pléiades Neo призначене для знімання поверхні Землі. Перший ступінь ракети, відомий як P120C, відпрацював нормально, але другий, Zefiro 40, – ні.

«Приблизно через 2 хвилини і 27 секунд після старту на Zefiro 40 стався збій, що поклало край місії Vega C, — заявили представники французької компанії Arianespace, яка керує Vega C. — Проводиться аналіз даних, щоб визначити причини цього збою».

Чотирьохступінчаста ракета висотою 35 м є потужнішою версією Vega, яка вперше піднялася в повітря у 2012 році. Vega C може вивести близько 2300 кг корисного навантаження на синхронну по відношенню до Сонця орбіту висотою 700 кілометрів, порівняно з 1500 кг, які може доставляти більш стара ракета.

Vega C

Два космічні кораблі, котрі були втрачені через аварію у вівторок, Pléiades Neo 5 та Pléiades Neo 6, разом важили 1977 кг. Вони прямували на орбіту, де мали завершити формування угруповання Airbus Pléiades Neo для отримання зображень Землі.

«Група складається з чотирьох однакових супутників, створених з використанням останніх інновацій і технологічних розробок Airbus, вона дозволяє кілька разів на день робити знімки будь-якої точки земної кулі з роздільною здатністю 30 см», — йдеться в описі місії Vega C від Arianespace.

«Дуже маневрені та чуйні, вони можуть бути розгорнуті для виконання завдання за 15 хвилин до початку знімання та відправити зображення назад на Землю протягом наступної години, — уточнюють в Arianespace. — Менше, легше, маневреніше, точніше та швидше, ніж у конкурентів – вони є першими супутниками у своєму класі, доступними на ринку».

До невдалої спроби Vega C мала лише один політ: у липні 2022 року ракета успішно вивела на орбіту супутник LARES-2 вагою 295 кг, розроблений Італійським космічним агентством, а також шість кубсатів.

Курс
БІЗНЕС-АНАЛІТИК В IT
Опануйте професію бізнес-аналітика в ІТ та заробляйте від $700 на початку кар’єри.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
analiticIT

Спочатку передбачалося, що місія стартує 24 листопада. Але Arianespace затримала її майже на місяць, щоб замінити несправні вузли ракети, що вимагало відкриття обтічника корисного навантаження Vega C на підприємстві в Куру.

Подальший аналіз повинен визначити, чи несправні вузли мають якесь відношення до невдалого запуску. Більше інформації про проблему Arianespace надасть вже сьогодні на телеконференції для ЗМІ.

Подібні неприємності траплялися і з першим поколінням ракет Vega, які були також українські двигуни. Однак, як ймовірно і цього разу, проблема полягала не у двигуні:

ОБНОВЛЕНО: Во время запуска европейской ракеты Vega с украинским двигателем произошёл сбой, спутники потеряны, причиной аварии стал “человеческий фактор”

Джерело: Space.com


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: