Крипто Новини 12.04.2022 о 16:53 comment views icon

Засновник української біткоін-біржі Kuna Михайло Чобанян: Блокування транзакцій та проблеми з криптобіржами в Україні розпочалися після виводу за кордон $500 млн – НБУ повернув рубильник

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/b303a3ef67b301f02882656cb7a9184b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/b303a3ef67b301f02882656cb7a9184b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Тетяна Нечет

Автор новин

З 16 березня, у день, коли президент України Володимир Зеленський легалізував криптовалюти, почалися блокування транзакцій та проблеми виведення на банківські картки під час роботи з криптовалютою та криптобіржами. Що ж сталося в умовах війни, коли від покупки криптовалюти залежать постачання гуманітарки (їди, води, аптечок, бронежилетів тощо), що все це блокується? У цьому питанні розбирався засновник першої української біткоін-біржі Kuna та співзасновник криптофонду Міністерства цифрової трансформації AidForUkraine Михайло Чобанян.

Михайло Чобанян
Михайло Чобанян

Постанова №18 НБУ від 24 лютого — про роботу банківської системи під час воєнного стану була покликана зупинити відтік валюти з України. Відповідно, міжбанківський ринок було зупинено і всі лазівки, за допомогою яких гривню можна було конвертувати у валюту, було зупинено. Також 16 березня українські банки ще й заблокували P2P платежі у гривні.

«У період з 24 лютого по 16 березня було виведено з країни близько 500 млн доларів, більшу частину яких було виведено через Binance», — припустив він з посиланням на різні джерела інформації.

За словами Чобаняна, Binance має еквайринг, «прикручений» до західної юрисдикції. Відповідно, з гривневої картки через еквайринг можна було купити криптовалюту або розмістити гривню на обліковому записі. За фактом, гривня мала конвертуватися всередині банку і вже валюта повинна була зарахуватися західному терміналу Binance.

«Таким чином 500 млн пішло за курсом 29,25, коли реальний курс вартості долара коливається близько 32», — додав Чобанян.

Після цього НБУ побачив, що це відбувалося, в основному, через «ПриватБанк» на Binance і «зарубав» усе, що було хоч якось пов’язане з криптовалютою та криптобіржами.

3D-моделювання у Blender.
Ви матимете 22 заняття, щоб пройти воркфлоу 3D-моделера. Спочатку вивчите функціонал Blender. Далі — відточите скіли зі cтворення 3D-моделей.
Реєстрація на курс

Банки блокують платежі, що не шкодять економіці. При цьому НБУ нічого не може вдіяти.

«Голова Нацбанку Кирило Шевченко та Олексій Шабан — ці дві людини уповноважені та можуть вирішити цю проблему. У «ПриватБанку», це найпроблемніший банк на цей момент, це Антон Разумний (керує фінмоном) та Лебединець Ігор (впливає на політику фінансового моніторингу). Є у нас у країні чотири людини, які можуть суттєво полегшити життя волонтерам та решті…», — підсумував Чобанян.

Він звернувся до компетентних органів та СБУ, очікує правову оцінку.

Binance Ukraine 16 березня повідомив, що українські банки почали блокувати введення грошей на кріптобіржах. Це пов’язано з тим, що такі транзакції почали вважатися переказом за кордон.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: