Новини Софт 17.11.2023 о 16:10 comment views icon

У Bluesky вже 2 млн користувачів — публічну вебверсію соцмережі запустять до кінця листопада

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

Децентралізована соцмережа від засновника Twitter Джека Дорсі зросла ще на мільйон користувачів від вересня — попри те, що реєстрація в ній все ще доступна лише за запрошеннями.

Нині кількість користувачів Bluesky перевищила 2 мільйони (хоча загальна цифра все ще менша за досягнення іншої альтернативи X — Threads від Meta). Нині доступ в соцмережу надається за запрошенням, однак засновники анонсували запуск публічної вебверсії вже наприкінці листопада.

Публічний вебінтерфейс дозволить будь-кому переглядати дописи у соцмережі (навіть, без наявності зареєстрованого у Bluesky акаунту). Таким чином соцмережа стане доступнішою і «буде особливо корисною для коментарів у реальному часі та свіжих новин». У довгостроковій перспективі це оновлення може зробити сервіс одним зі зручних джерел для перегляду новин — як це було з X/ Twitter, до того як Маск почав банити ЗМІ та прибрав заголовки.

Водночас програма наразі не пропонує опцію встановлення приватних профілів, як це робить Twitter/X, і деяких користувачів це не влаштовує.

Щодо децентралізації, то нині в Bluesky розробляють AT Protocol, який надасть користувачам можливість переміщувати як свої дані, так і вміст з одного сервера на інший (ймовірно, в такому режимі соцмережа запрацює на початку 2024-го року).

«Це одна з ключових особливостей Bluesky, яка робить його «захищеним від мільярдерів» — ви завжди матимете свободу вибору (і виходу) замість того, щоб піддаватися примхам приватних компаній чи алгоритмів чорної скриньки», — йдеться в повідомленні Bluesky.

Інша велика децентралізована соцмережа, Mastodon, використовує добре налагоджений протокол ActivityPub, і набула більшої популярності за кілька місяців після придбання Twitter Маском.

Відтоді інші компанії, зокрема Mozilla, Flipboard, Medium і Automattic (батьківська компанія WordPress.com), прийняли ActivityPub і Mastodon. Якщо Bluesky не зробить крок, щоб дозволити протоколу AT і ActivityPub якось взаємодіяти (що технічно можливо), це може додати соцмережі проблем з охопленнями. Threads, до прикладу, має намір у майбутньому взаємодіяти з ActivityPub.

Раніше Bluesky запустив мобільні push-повідомлення, спільні списки користувачів, перевірку електронної пошти, розширені параметри каналу та потоків для сортування та фільтрації публікацій, вкладки медіа в профілях користувачів, вкладку «Подобається» у вашому власному профілі користувача тощо.

Джерело: Techcrunch, Enagadget

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: