Новости Новости 23.08.2021 в 16:11 comment views icon

е-паспорти в «Дії» та звичайні відтепер повністю тотожні

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

23 серпня набув чинності закон про «паспорт у смартфоні», який прирівнює е-паспорти у застосунку «Дія» до звичайних. Україна перша у світі прирівняла електронні паспорти до паперових та пластикових.

Раніше порядок використання електронних паспортів мобільному застосунку «Дія» визначала Постанова Кабінету Міністрів, яку було прийнято у квітні минулого року та яка має меншу юридичну силу. Новий закон («Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ) закріплює на (найвищому) законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон та прирівнює їх до пластикових та паперових аналогів. Цей закон Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року, а 15 квітня його підписав президент Володимир Зеленський. Сьогодні, 23 серпня, він набрав чинності.

«Це перший етап режиму «без паперів»

Україна стала першою державою у світі з цифровими паспортами, які мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи.

Тепер ви зможете спокійно залишити свій паперовий паспорт вдома, а на всій території України використовувати електронні ID-картку чи біометричний закордонний паспорт у Дії».

Мінцифра

Відтепер українці (які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт) можуть використовувати е-паспорти в «Дії»:

  • під час подорожей залізницею або літаком у межах України;
  • під час медичного обслуговування чи банківських операцій;
  • для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти;
  • під час придбання товарів у магазині;
  • для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Раніше Мінцифра підготувала покрокову інструкцію, як користуватися електронним паспортом у «Дії». Повний перелік партнерів, які приймають Дію, зібрано на спеціальній сторінці проєкту.

Нагадаємо, на початку місяця президент Володимир Зеленський підписав закон про режим «‎без паперів» — він набере чинності 6 листопада та забезпечить досягнення цілі з переведення всіх 100% держпослуг в онлайн до 2024 року.

  • Дія — український e-сервіс державних послуг, що розробляється Міністерством цифрової трансформації України. Офіційний запуск мобільного застосунку Дія версії 1.0, відбувся 6 лютого 2020 року, а станом на 7 травня його завантажили понад 3 мільйонів разів. У жовтні 2020 року Мінцифри оновила додаток Дія до версії 2.0, додав нові документи та послуги. За 10 днів оновлений застосунок Дія завантажили 1 мільйон користувачів. На початку лютого Мінцифра повідомляла, що Дію 2.0 оновили 3,7 млн українців, з яких — 1,5 млн користуються цифровими водійськими посвідченнями. На сьогодні застосунком Дія користується понад 6 мільйонів українців.
  • Мінцифра запустила цифрові паспорти в мобільному застосунку Дія у квітні минулого року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців — понад 5,5 млн з них мають ID-картку і ще 18 млн є власниками закордонних біометричних паспортів. Станом на середину квітня цього року близько 5 мільйонів громадян України користувалися е-паспортами в Дії.

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: