Новини Технології 27.05.2022 о 18:41 comment views icon

На Ілона Маска знову подали до суду за махінації з акціями Twitter та штучне зниження їхньої вартості

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg

Максим Григор'єв

Автор новин

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Інвестори подали позов до суду, заявивши, що Маск заощадив $156 млн, не повідомляючи про покупку понад 5% акцій Twitter до 14 березня. Мільярдер продовжив викуповувати акції, і лише 4 квітня повідомив, що володіє 9,2% акцій соцмережі.

«Затримуючи розкриття інформації про свою частку в Twitter, Маск маніпулював ринком і купував акції Twitter за штучно заниженою ціною», – пояснюють інвестори в позові.

Інвестори також звинувачують Маска у маніпулюванні ринком. Так, його заява про призупинення угоди через відсутність інформації про підроблені облікові записи в соцмережі призвела до падіння акцій. І інвестори, і аналітики вважають, що це був хитрий маневр зниження вартості соцмережі. Ілон Маск запропонував $54,2 за акцію компанії, але після заяви мільярдера вони різко впали у ціні.

У позові йдеться, що «з моменту оголошення про покупку Twitter втратив у ціні $8 млрд».

Позов був поданий того ж дня, коли Маск повідомив Комісії з цінних паперів та бірж США, що він притягне від $21 до $33,5 млрд власних коштів для завершення угоди з купівлі Twitter за $44 млрд. Решта покриється шляхом кредиту, гарантованого активами самої соцмережі. Таким чином підприємець ліквідує транш, в якому заставою виступали його власні акції Tesla, що гальмувало розвиток автокомпанії на фондовому ринку.

Це не перше звернення до суду через дії Ілона Маска. 6 травня проти магната та Twitter подали позов від імені пенсійного фонду штату Флорида. У зверненні, поданому до суду штату Делавер, заявляється, що закон штату забороняє швидкий викуп, оскільки Маск мав угоди з іншими акціонерами соцмережі, у тому числі фінансовим консультантом Morgan Stanley і засновником Twitter Джеком Дорсі.

Бізнес англійська від Englishdom.
Тут навчають за методикою Кембриджу, завдяки якій англійську вивчили понад 1 мільярд людей. Саме вона використовується в найкращих навчальних закладах світу, і саме за нею створені курси.
Інформація про курс

У позові стверджується, що угоди зробили Маска фактичним власником понад 15% акцій компанії. У суду просять відкласти придбання Twitter на три роки.

Можливими маніпуляціями ринком займається Комісія з цінних паперів і бірж (SEC), яка розслідує терміни розкриття інформації Маском. Комісія неодноразово перевіряла дії мільярдера, звинувачуючи його у штучному завищенні вартості акцій Tesla. Сам Маск скаржився на SEC щодо необгрунтованих розслідувань проти автовиробника.

Маніпуляцією називають і опитування Маска у Twitter. Так він опитав користувачів Twitter, чи варто продати 10% акцій Tesla. Звичайно, вартість акцій Tesla відразу зросла. За кілька тижнів до оголошення про покупку Twitter Маск запитав користувачів, чи хочуть вони отримати кнопку редагування у соцмережі. А просто зараз Маск звернувся до передплатників із питанням, кому вони менше довіряють: мільярдерам чи політикам.

Бізнес англійська від Englishdom.
Тут навчають за методикою Кембриджу, завдяки якій англійську вивчили понад 1 мільярд людей. Саме вона використовується в найкращих навчальних закладах світу, і саме за нею створені курси.
Інформація про курс

Опитування ще не завершилося, але понад 75% респондентів назвали політиків менш надійними, ніж мільярдери. На момент написання новини проголосували майже 2,7 млн. осіб.

Twitter звинуватив Ілона Маска у порушенні угоди NDA та розголошенні конфіденційної інформації

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: