Блоги

Роздільна здатність ока та екрана смартфона

Одного разу під час серфінгу по хвилях Інтернету на одному з інформаційних сайтів я побачив невеличкий пост, в якому розповідали про деякі технічні характеристики нового iPhone, посилаючись на слова сина троюрідної сестри прибиральниці головного офісу Apple. Мою увагу привернув новий екран Retina+ з роздільною здатністю 490 dpi, що у півтора рази більше, ніж у Retina в iPhone 4.

Тут одне з двох. Або в Apple хтось з’їхав з глузду, або у пості виклали висмоктану з пальця інформацію (що більш ймовірно). Оскільки не всі пам’ятають шкільний курс фізики і математики пропоную ознайомитися з приведеними нижче викладками.
Обчислимо лінійну роздільну здатність ока L (мінімальна відстань між точками, при якій ці точки не зливаються в одну). Вхідні дані: відстань від ока до предмета (екран смартфона) h=35 см, кутова роздільна здатність ока α=0,017° (одна кутова хвилина).
 Роздільна здатність ока та екрана смартфона
 

L=h*tan(α/2)*2=0.01см
Переведемо отримане значення в dpi і отримаємо 250 dpi.
Отже, якщо вважати, що пересічний користувач тримає смартфон на відстані не меншій ніж 35 см від очей, то робити екран смартфона з роздільною здатністю більшою ніж 250 dpi немає ніякого сенсу.

 

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

P.S. Виправте мене, якщо я не правий.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: