Блоги

В Україні з’явилась інтерактивна мапа пожеж — можна аналізувати дані за останні п’ять років та оперативно відстежувати пожежі за останні дві доби

В Україні з’явилась інтерактивна мапа пожеж — можна аналізувати дані за останні п’ять років та оперативно відстежувати пожежі за останні дві доби

В Україні з’явився ще один корисний онлайн-інструмент — команда Центру розвитку інновацій у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля створила інтерактивну мапу моніторингу пожеж. Сервіс містить статистичні дані про пожежі в Україні за 2015-2020 роки, а також дозволяє оперативно відстежувати неконтрольовані горіння за останні дві доби. На інструмент одним з перших звернув увагу сайт «‎Хмарочос».

ГІС-мапа доступний тільки у вигляді веб-версії й працює в бета-режимі, проте вже за пару тижнів відбудеться запуск покращеної версії, доопрацьованої спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

У створенні інструменту були використані відкриті супутникові, державні та недержавні дані (NASA, ESA-Європейське космічне агентство, OpenStreetMap, GeoPortalUA, ДержГеоКадарстру, ДСНС). На мапі можна побачити точне місце, кадастрову ділянку, час пожежі та її потужність. На сьогодні на мапі з 2015 по 2020 роки зафіксовано 619 500 пожеж у відкритих екосистемах України.

Відповідно до досліджень ЄКА, в Україні 60% пожеж припадають на сільськогосподарські райони. Біля 80% сезонних пожеж в агрополях, як зазначає голова ЦРІ Сергій Лобойко на прикладі пілотних громад проєкту «Не пали – компостуй!», повторюються на ділянках тих самих власників чи користувачів. Керівник ЦРІ вважає, що традиційні методи боротьби з підпалами (штрафи, чи інфокампанії) неспроможні повністю розв’язати проблему такого масштабу, натомість необхідно шукати інноваційні рішення.

Курс
Frontend вечірній
Отримайте навички та знання в ІТ-сфері, не відриваючись від роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend вечірній

Розробники сподіваються, що мапа допоможе місцевій та центральній владі спільно з активістами протидіяти та запобігати відкритому випалюванню залишків рослинності задля покращення якості повітря на території всієї країни. Останні зможуть самостійно на основі моніторингу пожеж організовувати волонтерські ініціативи зі сприяння гасінню великих пожеж, проводити інформаційну роботу з власниками земель та мешканців населених пунктів і громад, де регулярно відбувається відкрите паління.

  • За офіційною статистикою, щороку в Україні відбувається понад 50 тисяч пожеж, а у 2020 році кількість таких випадків збільшилась на 25%. Лише у Луганській області, за оцінками ДСНС, збитки від пожеж 2020 року оцінюють в чотири-п’ять мільярдів гривень. В них загинули 11 осіб та було знищено домогосподарства у 31 населеному пункті.

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: