Блоги
Відновлення інформації після форматування

Відновлення інформації після форматування


Полюбляю час від часу покопатись в компутерному залізі, і чим старіше тим цікавіше!

Цього разу потрапив мені до рук досить таки сучасний ноут LG E500. Треба було переставити вінду після вірусні. Ну я і взявся по схемі: спочатку перенести на D: всі файли з С:, мої документи, фото, музику, особисті папки і т.п., потім при автоматичному встановленні вінди ше в ДОСі витираємо том С (клавіша L), тут же створюємо новий чистий, далі — драйвери і програми.

Після успішної операції ставлю улюблену Вінду ХР профешнл з сайту вінхр.орг.юа — майже повністю українською! І неглючний, ставився на ВСІ машини починаючи з пентіума 133-го, перевірив! 

Ну от, все поставилось і на цього "корейця", але "знову на екрані вилазять нові таракани": немає драйверів під ХР! Шукав в неті — спочатку для мережевої карти, щоб потім вже підключитись з ноута і апдейтити решту. Драйвер поставився, а от решта апдейтів — ні. Часто мене перенаправляє на платні штатівські сайти з дровами, а на офіційному сайті доооовго шукав… Мабуть якщо б довше пошукав, то би десь викопав, хоча… Коротше — попросив якщо є, нехай принесуть СД від ноутбука — так легше. Принесли. Але там все під Вісту! І драйвери при мануальному встановленні до ХР як правило не йдуть. Так мікрософти хочуть щоб ми танцювали під їх скрипку. Шкода. Тому при узгодженні ставлю Вісту, оскільки після сервіс пака другого операційка працює нічо. Благо, принесли крім СД з драйверами ще й оригінальний з віндою (це таке щастя для юзерів, коли якщо що, то мож дуже швиденько відновити свою вінду на ноуті, не тре вводити ключі, тіки ввести назву ПК та ім’я). Так і зробив — вже в дорозі додому, автозавантаження з СД, автоматом прийняв встановлення нової копії віндовс (рус звичайно). Тут якраз якась частина мозку зреагувала на повідомлення типу "110Гб", думав що то тіки том С, так в багатьох ноутах було, але я успішно натиснув далі, і тіки вже з нового робочого столу картина прояснилась — система автоматом просила ВЕСЬ ВІНТ під вінду! От морока.

Ну нічо — попросив ще часу і взявся за відновлення інформації. Програм перебрав…з десяток. То бачать потрібну інфу, але хочуть реєстрації, то без реєстрації, але не бачать навіть HDD! Одним словом — R-Studio. Обов’язково зверніть увагу — треба встановлювати прогу не на той девайс (вінт), з якого потрібно відновити інфу. Тому я встановив її на… флешку. Побачила ВСІ девайси, включаючи флешки і картрідер. Успішно знайшов потрібні музику-документи-фото і … відновив. Ура! Уф, аж спокійніше стало. Далі поставлю ПартишнМеджік, розіб’ю на 2 диски, відновлену інфу на D: і готово!

Ага, не так сталось як хотілось! Віста ПартишнМеджіка "не розуміє"!

Тому, щоб зробити новий розділ (в Vista він називається "том"), клацаєм на кнопці "Пуск", вводимо diskmgmt.msc та тиснемо Enter для відкриття утиліти "Керування дисками". Щоб створити місце для нового тому тиснем на існуючому томі правою кнопкою миші і вибираємо "Стиснути том". Vista підрахує можливий об’єм місця, який можна використовувати, і відкрває діалогове вікно, де мож ввести розмір нового тому. Там же можна побачити загальний розмір до стиснення, максимально доступне місце для стискання та розмір старого тому після стиснення. Після процедури стиснення клацаєм на новоствореному томі з написом "Не розподілений" правою кнопкою миші і вибираємо "Створити простий том". Потім виконуємо наступні покрокової інструкції майстра створення і форматування нового тому. Після закінчення бачимо наш новий том, представлений у вікні утиліти "Керування дисками". Необхідно відзначити, що можна стиснути тільки том, який використовує файлову систему NTFS.

Вийшло з 120гб десь 80/30гб. Кому необхідно навпаки, наприлад 20/100гб — то користуйтесь Acronis’ом версії 10.0.Build.2161 і вище. Можна також завантажитись в ДОС з СД, на який записати досову версію Партишна чи Акроніса. Можливо, для успішного розбиття диску треба буде поміняти в БІОСі режим роботи вінта з Enhanced IDE на Standart IDE (це та сама проблема коли в систему не мож встановити ХР, тільки вісту або 7).

І наостанок ода професії : "Від вірусів нема звитяги, ми йдемо до великих діл — душа системщика-трудяги переживе усіх бацил!"

 

Шануйтеся!


 


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: